Stres w zawodzie nauczyciela:)

Saramena

Stres w zawodzie nauczyciela:)

Postautor: Saramena » śr kwie 04, 2012 8:31 pm

Witam serdecznie. Jestem studentką II roku, II stopnia kierunku Pedagogika. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat stresorów w zawodzie nauczyciela. Niestety w związku z tym że pracuje i studiuje dziennie jednocześnie, nie udało mi się zgromadzić wystarczającej liczby ankiet do badań. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą do Państwa o wypełnienie krótkiej ankiety (zajmie ona Państwu jedynie 3 minuty:))

Z góry dziękuje za pomoc :)
- studentka Ewa:)

Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/82751/kw ... kiety.html

pasik33

Postautor: pasik33 » czw sty 02, 2014 12:45 pm

Nauczyciel powinien być opanowany, ale fakt czasami trudno :)

owako

Postautor: owako » pn sty 20, 2014 7:27 pm

Może być ciężko znaleźć dużą grupę :(

sofiazoe

Postautor: sofiazoe » sob lut 01, 2014 10:06 am

Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat stresorów w zawodzie nauczyciela. Niestety w związku z tym że pracuje i studiuje dziennie jednocześnie................
Join IT course to learn the effective use of photoshop and become expert using CISSP braindumps .

oksana3

Postautor: oksana3 » sob mar 29, 2014 8:18 pm

To faktycznie masz dużo roboty..

Mateusz25

Postautor: Mateusz25 » czw kwie 03, 2014 8:25 am

jestem nauczycielem od ładnych paru lat... praca to moja pasja, nie zamieniłabym jej na inną, ale wszystkim zazdrośnikom powiem krótko "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma..."
Pracy mamy bardzo dużo, 20 godzin dydaktycznych, ale codziennie przygotowuję się do zajęć, mam konsultacje dla dzieci i rodziców, zebrania, zespoły, itp. o prowadzeniu dokumentacji nie wspomnę...
praca bardzo odpowiedzialna, bo to praca z delikatną materią, małym człowiekiem, trzeba być wzorem, przewodnikiem, autorytetem... nauczyć, wspomóc wychowanie... wkońcu trzeba też umieć współpracować z rodzicami, co w naszych czasach bywa trudne...
Nigdy nie narzekałam i nie narzekam, ale nie lubię kiedy ktoś, kto pojęcia nie ma o tym zawodzie wypowiada się i to krytycznie. Kiedyś takich krytyków zapraszałam do spróbowania, teraz potwierdzam "mamy cudownie, duża wypłata, mało pracy i jeszcze wakacje, ferie, święta wolne..." żyć nie umierać
ps. urlop dla poratowania zdrowia dotyczy w szczególności trudnych warunków pracy/praca głosem, w nielicznych tylko przypadkach kwalifikują się inne choroby.

heweea

Postautor: heweea » ndz maja 24, 2015 4:17 pm

Ja już czasem nie daję rady - żałuje, że czasy bicia po łapach odeszły w zapomnienie bo nie jednemu jakbym przylała to ...ehhh . Ja dzień w szkole zaczynam od tabletki Forstresu na uspokojenie bo inaczej chyba by mnie wykończyła "młodzież". Niestety tak jest jak się uczy w gimnazjum.

morlin
Kontaktowanie:

Postautor: morlin » czw lip 16, 2015 7:25 am

najgorsi są uczniowie w gimnazjum albo w zawodówkach. trzeba mieć na prawdę mocne nerwy do nich.

GaweckaM
Kontaktowanie:

Postautor: GaweckaM » czw sty 21, 2016 6:07 pm

Zawód nauczyciela wiąże się z ogromnym stresem i każdy nauczyciel powinien być tego świadomy. Niestety wielu nauczycieli chyba liczy na cud.

Yrmax
Kontaktowanie:

Postautor: Yrmax » wt lut 09, 2016 7:42 am

Nauczyciele muszą się z tym liczyć. Dostają spore wynagrodzenie, mają dużo wolnego i nie powinni narzekać.

werberka
Kontaktowanie:

Postautor: werberka » wt lut 09, 2016 8:29 am

Każdy medal ma dwie strony i tak samo jest w pracy nauczyciela. Mimo wszystko ubolewam nad tym ze powoli przestaje to być zawód powszechnie szanowany.

Endriindel
Kontaktowanie:

Postautor: Endriindel » śr maja 04, 2016 9:58 am

Stres jest nieodłącznym elementem pracy nauczyciela. Nie wiem dlaczego niektórzy decydują się na ten zawód skoro mają problemy z życiem w stresie.

Greedalff
Kontaktowanie:

Postautor: Greedalff » ndz maja 08, 2016 11:08 am

Nie zawsze da się być opanowanym w tym zawodzie. Uczniowie bywają straszni i potrafią wejść nauczycielom na głowę.

Anna_Anna

Re:

Postautor: Anna_Anna » pn maja 22, 2017 5:32 pm

Greedalff pisze:Nie zawsze da się być opanowanym w tym zawodzie. Uczniowie bywają straszni i potrafią wejść nauczycielom na głowę.

Dokładnie. Jak zaczynałam pracę w zawodzie miałam klasę, która wręcz wchodziła mi na głowę. Przez co chodziłam cała w nerwach. Jednak szczęśliwie znalazłam na to sposób i potrafię z opanowaniem podejść do problemów.
tylko spokój może nas uratować

StefciaK

Re: Stres w zawodzie nauczyciela:)

Postautor: StefciaK » pn maja 29, 2017 10:26 am

A co stosujesz, medytacje, liczenie do 10, suplementy? Ja na to ostatnie postawiłam, Biovital i melisę biorę, bo juz spać nie mogłam nawet, dobrze, że koniec roku blisko.

Wróć do „Nauczyciele, pedagodzy, reforma”