16 latka dziewczyna i sex!

mia33

16 latka dziewczyna i sex!

Postautor: mia33 » wt paź 30, 2007 1:11 am

Witam.Od dwóch lat wychowuje 16 letnią siostrę ,2lata temu umarł jej ojciec,matka ma złą sytuacje materialna więc postanowiłam wraz z mężem i naszą mamą że w Anglii zdobędzie lepsze wykształcenie i mieszka z nami .Pierwszy rok był ciężki nie mogłyśmy sie porozumieć,często na mnie krzyczała jak tylko poprosiłam o jakas pomoc w domu ,mówiła że nie jest u siebie,z czasem zrozumiała że ją bardzo kocham i jest dla mnie wazna ponieważ często jej to powtarzałam.Okres buntu sie zakończył.Problem polega że zakochała się w albańskim chłopaku który jest dla niej bardzo miły ,ma 18 lat nie chodzi do szkoły i nie pracuje.Tłumaczyłam jej ażeby sie bardzo nie angażowała poniewaz ten chłopak wyznaje inną wiare ,nawet nie chce u nas niczego tknac do jedzenia -ogólnie tolerujemy go ale powiedzialam jej na wstepie ze nawet jesli będzie gotowa na sex to nie wyobrazam sobie azeby byl jej partnerem ,azeby spojzała na jego rodzine to zrozumie jak zyja u nich kobiety .Moja siostra od 3 dni zaczeła pytac o sex ,dodam że bardzo duzo z nia rozmawiam i wiele razy tłumaczyłam że chłopcy w tym wieku czesto tylko [zaliczają]dziewczyny,że 18 latek oczywiscie tez sie zakochuje ale czesto na chwile.Usłyszałam że jak będzie gotowa na sex to mi powie.Dzis prosiła mojego syna azeby przekazał list dla jej kolezanki w szkole syna ,otworzyłam i przeczytałam ,napisala że byla w parku i próbowała uprawiac sex z tym chłopakiem ale ją bolało i przerwali ,chłopak zaproponował ze dokończą za 2 dni u niego w domu .Oczywiscie domyslałam sie że jest cos nie tak ,bo pytała czy przy pierwszym razie ,bez zabezpieczenia mozna zajsc w ciażę ? że tylko pyta i zebym jej o nic nie podejrzewała.W liscie było jeszcze napisane ze nie chce stracic tego chłopaka i czy te koleżanke tez tak bolało? zaniemówiłam i naprawde nie wiem co mam robic ,pare dni temu zapewniała mnie ze ma czas i nie spieszy sie z sexem i odmówi jak chłopak poprosi .Prosze poradzcie mi co mam zrobic ,bardzo sie przejmuje cala sytuacją nie moge porozmawiac z tym chłopcem poniewaz nie znam angielskiego i tylko moja siostra z nim rozmawia ,a mój maż jest bierny w wychowaniu jej.Marzena :cry:

moderator
Site Admin

trudna sytuacja

Postautor: moderator » wt paź 30, 2007 3:48 pm

Szczerze powiedziawszy tylko i wyłacznie rozmowa może przyniesc jakiekolwiek efekty, choć nie jestem przekonana, że w tym wypadku pomoże. Nic nie da zakazywanie, upominanie, awantury. Zrobi co chce.... a jest w tym wieku, że może zrobic celowo - na przekór. Nie jestem też przekonana, czy rozmowa z chłopakiem ( nawet przez zaprzyjaźnioną osobę znającą angielski) pomoże. Musisz z nią koniecznie porozmawiać - raz o ciąży - o wielkim prawdopodobieństwie zajścia w ciążę ( z dwojga złego lepiej ją uświadomić i niech wie, że sa prezerwatywy). Musisz jej uświadomić, że jeśli zajdzie w ciążę, to będzie musiała (!!!!) liczyć tylko na siebie i niepracującego chłopaka, bo ty nie będziesz w stanie jej pomóc ani finansowo ani lokalowo itd. Może nawet będzie musiała wrócić do Polski aby dać sobie rade ze wszystkimi sprawami. Dalej - czy już rozmawiała z chłopakiem na ten temat? Co będzie jeśli zajdzie w ciążę? Jeśli nie rozmawiali, to najwyższy czas. To będzie dla niej sprawdzian chłopaka. Niech pozna jego zdanie. Powiedz jej, że jeśli on będzie bagatelizował ten temat, mówił: nie, na pewno nic się nie stanie itd, to po prostu zależy mu tylko na seksie. Czy jest pewna jego miłości? Czy rozmawiali o przyszłości? Ile się znają? Czy pierwszy raz jest dla niej ważny? Czy chciałaby, aby po tym pierwszym razie, który nie koniecznie musi być dla niej extra doznaniem - chciałaby zostać sama? Musisz zdobyć się na bardzo bardzo szczerą rozmowę.....Po drugie - AIDS!!! Nagadaj jej, to przecież dziś choroba śmiertelna. Jeśli chłopak miał już jakieś kontakty sexualne, to ona nie jest niczego pewna.

moderator
Site Admin

dalszy ciąg próby pomocy na cito.....

Postautor: moderator » wt paź 30, 2007 3:54 pm

Co ona wie o AIDS??? Chłopak ma 18 lat.... Może jest już po doświadczeniach. Spróbuj, by zaczęła myśleć o SOBIE. Niech przeprowadzi próbę - odwlecze w czasie, to też będzie dla niej informacja - stare przysłowie - jak kocha to poczeka. Obserwuj chłopaka. Skoro do Was przychodzi - widzisz jak traktuje siostrę. Najważniejsze rozmawiaj z nią już teraz. Opowiedz o tym, jak wazny dla dziewczyny jest pierwszy raz. Że to się pamięta na zawsze, że najgorzej jest jak jest byle gdzie, byle z kim, byle jak.....
Na koniec opowiedz o wielkich problemach w związkach międzykulturowych. Aby taki związek był udany na prawdę potrzeba wielkiej odpowiedzialności, zrozumienia, no i miłości. Zapytaj - skąd ona wie, że on ją kocha. Jakie dał dowody?

moderator
Site Admin

cd

Postautor: moderator » wt paź 30, 2007 4:01 pm

Nie mów, że wiesz o liście, bo straci do ciebie zaufanie. Powiedz, że tak się o nią boisz, ciągle o tym myślisz i obawiasz się, że ona zastanawia się nad tym, czy nie kochać się z chłopakiem. Zapytaj - jak już rozpoczniecie rozmowę, kto wpadł na ten pomysł. Jeśli nawet siostra nie będzie odpowiadała, mów, prowadź monolog. Niech zacznie myśleć!!! Zastanawiać się , co ją łaczy z chłopakiem. Zadaj jej pytanie, czy na prawdę tego chce, czy tylko - on tego chce, a jej się wydaje, że ona też. Opowiedz jej, że kobiety często ulegają mężczyznom. Daj jakieś przykłady z życia - może kogoś, kogo zna.. Wróć do ciąży. Zapytaj, czy jest, a właściwie są gotowi wychowywać dziecko? Czy rozmawiała z nim o tym? Niech wpierw porozmawia ( znowu - próba chłopaka, próba jego miłości).

mia33

Postautor: mia33 » śr paź 31, 2007 8:56 am

Witam serdecznie .Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz,w życiu moim zawsze dawałam dobre rady przyjaciołom a tu nagle ja sama stanęłam przed taką sytuacją że nie wiem jak z niej wybrnać.W moim poście ujęłam w jednym zdaniu ,że bardzo dużo rozmawiam z siostrą ,chciałam przez to powiedzieć że naprawdę z ręką na sercu zawsze jej tłumaczyłam o skótkach ciąży ,AIDS,zeby spojzała czasem na tego chłopca z dystansem ,[co robi na codzień?,że miał juz kontakty z innymi dziewczynami i moze ja zarazic,,a co będzie jak zajdzie w ciazę? a jak przezyje to mama nasza], i zawsze dodaje że naprawde radze jej poczekac poniewaz sama mi powiedziala że nie czyje potrzeby ażeby na razie uprawiać sex i że jak chłopak ją poprosi to mu odmówi ,że mam sie o nią nie martwic bo naprawde jak tylko czasem idzie do niego ,bo on musi coś zjesć to tylko na chwile .Zawsze jej mówilam że nie zycze sobie ażeby do niego chodziła ,a jak gdzies wychodzi ,nigdy nie mówie jej kiedy zadzwonię i właśnie ostatnio jak dzwoniłam to mnie okłamała mówiac że są w pizzerji ,po powrocie do domu zapytałam dla czego mnie okłamała ,przeciez i ona i ja bardzo dobrze wie że jestem pewna ,że byla u chłopaka [zawsze mówię to spokojnie ]wtedy sie usmiecha i zaczyna opowiadac kto był w domu i co robil , ja oczywiscie słucham i znów mówie że nie chce ażeby do nieg chodziła bo bardzo sie martwie i znów tłumacze jak myslą chłopcy w tym wieku ,czego oczekuja ,że są bardzo wygodni ,zasze podkreslam że bardzo sie martwie i że jest bardzo wazna dla mnie i wtedy słysze że mnie rozumie ale mam sie nie martwić .Powiem szczerze że przerobiłam juz kazdą rozmowę i nietylko ją ostrzegam ,ale różne sytuacje z zycia opowiadam i wszystko poszło na marne .Od wczoraj siedzi w pokoju i ciagle rysuje [to jest jej terapia jak ma jakis problem] pytalam czy cos sie stało ale mówi że nic ,widze że się martwi,zawsze jej powtarzałam że jest chyba jedyna nastolatką która dostała tyle informacji o zyciu i problemach na kazdy temat i tak doskonale wszystko wie że jak popełni jakis błąd to odpowie za niego sama poniewaz znała za i przeciw.Nic jej nie mowiłam o tym przeczytanym liście ,jestem tamk zrozpaczona ze nie spie juz drugi dzień bo nie wiem co mam zrobic .Tłumaczyłam jej że przyjechała do nas azeby sobie w przyszłosci polepszyc życie ,lepsza szkoł to lepsza praca ,mówiłam jakie w naszym domu są zasady ,dzieci się uczą bo maja warunki na to a jesli bedzie kiedys chciala uprawiać sex to musi byc odpowiedzialna ,dorosła i nie stety musi sie usamodzielnic bo ja nie wyobrażam sobie ażeby ,uprawiała sex z chlopakiem i potem kazdy pójdzie w swoja stronne do swojego domu bo w ten sposób to taki chlopak jest nie odpowiedzialny.Na rozwiazanie tej sytuacji przychodzi mi tylko jeden pomysł ,a mianowicie jak mi powie o całej sytuacji ,karzę jej zadzwonić po chłopaka , przy nim spakuje jej pare rzeczy do torby i powiem że jesli postanowili byc dorosli i uprawiają sex i są odpowiedzialni za to co zrobili to od teraz ona idzie mieszkac do niego i niech ja utrzymuje ,co Ty na to ? Moderatorze ,nic innego nie przychodzi mi do glowy,może jak on się odwróci na pięcie to ona zobaczy że się przestraszył ten jej chłopak? czuje sie bardzo odpowiedzialna za nia ,ojca nie ma ,a mama nawet nie chce mysleć jak bardzo sie zmartwi ,nawet nic jej nie powiedzialam jeszcze .Prosze poradz mi cos jeszcze ,juz od poczatku ten jej chlopak przychodzac gwizdal na nia i nigdy nie chcial wejsc do domu ,mówiłam jej że to jest dziwne bo odpowiedzialny chlopak nie ma problemu ażeby poznać rodziców lub wejśc do domu i uważam że chyba jej powaznie nie traktuje ,ze ma sie przyjzec lub wypytywać co mysli na rózne tematy poniewaz tylko w ten sposób go lepiej pozna ,ale zauwazyłam po moich rozmowach z nia ze nigdy go o nic nie pyta ,jest sobie zakochana i tyle.Marzena

moderator
Site Admin

chyba nie ma innego wyjścia.....

Postautor: moderator » śr paź 31, 2007 4:35 pm

Z tego co piszesz, to zrobiłaś wszystko co możliwe. Siostra musi podjąć decyzję sama ze wszystkimi skutkami. Sądzę, że choć z bólem serca - ale to co proponujesz, to jedyne wyjście. Może to ją sprowadzi na ziemię. Może pozna wtedy prawdę. Spróbuj teraz ciagle ją wypytywać co się stało, dlaczego tak się zachowuje, z czym ma problemy itd. Może w końcu ci powie. Z tego co piszesz macie dobre kontakty. Zapytaj jej przy okazji, dlaczego jej chłopak nie przychodzi do was. Zwykle przecież ludzie którzy się spotykają widują się także w domu. A co sądzisz o jakiejś rozmowie z jej koleżanką? Może ma kogoś zaprzyjaźnionego, kto wie cokolwiek więcej o tym chłopaku i o relacjach między nimi?
Wiesz, rozumiem cię doskonale, sama jestem matką córki, ale chyba musisz pamiętać o tym, że nie da się przeżyć życia za kogoś i nie da się zawsze uchronić. A co myślisz o wysłaniu jej do Polski do mamy?
Pozdrawiam
Bożena

pila
Kontaktowanie:

Postautor: pila » śr lut 18, 2009 7:34 pm

Podziwiam Cie mia33 nie wiem czy ja bym sobie tak poradziła.

Awatar użytkownika
kamaa87
Kontaktowanie:

Re: 16 latka dziewczyna i sex!

Postautor: kamaa87 » pn maja 22, 2017 6:11 pm

Ciekawość również fizyczna jest zupełnie normalna w wieku 16 lat. Właśnie wtedy nasze hormony buzują najbardziej i zaczynamy dojrzewać, rozumieć więcej. To zupełnie normalne, nie wolno robić z tego tematu Taboo, bo może to spowodować, że córka nie będzie świadoma konsekwencji z braku zabezpieczenia. Nie zakazuj, rozmawiaj o tym otwarcie, informuj. To najlepsze rozwiązanie,

Diuna

Postautor: Diuna » pn maja 29, 2017 10:23 am

Moim zdaniem nie dasz rady jej przekonać więc powinnaś jej kupić prezerwatywy

Awatar użytkownika
zdzieszka18
Kontaktowanie:

Postautor: zdzieszka18 » pt cze 23, 2017 7:56 pm

Cóż czasy się zmieniły i nastolatki zaczynają szybciej... aczkolwiek należy z nią poważnie porozmawiać i przedstawić konsekwencje.

Wróć do „Problemy wychowawcze”