Córka- dojrzewanie

Goska

Córka- dojrzewanie

Postautor: Goska » sob sty 30, 2010 7:39 pm

Mam córkę, która ma 13 lat. Postanowiłam powiedzieć jej wszystko o dojrzewaniu (okresie), kontaktach z mężczyznami itp. Nie wiem jak zacząć... Bardzo mi zależy na tej rozmowie ponieważ chcę być szczera z córką. Czy pomożecie mi rozwinąć te 2 zagadnienia?

Moja córka ostatnio się dziwnie zachowuje- ma zmienne nastroje. Ma już włosy łonowe i małe piersi. Od ok. 1,5 roku wydala śluz. Czasami na majtkach pojawia się lekko brązowy ślad. Czy to znaczy, że może zacząć już miesiączkować?
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi,
Mama Gosia

mimi

Postautor: mimi » czw lip 08, 2010 3:33 pm

Ja też mam dorastające dzieciaki, pisałam już we wcześniejszym temacie o swoich problemach wychowawczych. Niedawno weszłam na to forum i będę za wszelką cenę przekonywała wszystkich rodziców żeeby nie krępowali się korzystać z porad specjalistów. Sama wybieram się na wizytę u seksuologa z moją córką, sama nie bardzo wiem jak z nią rozmawiać, jak jej przekazać, jak ustrzec ją przed rzeczami które mogą jej zagrzażać w sferze seksualnej a wiem że ona na pewno wie już na ten temat bardzo wiele, jest mi tym bardziej przykro że nie dowiedziała się tego ode mnie. Wizyta u specjalisty nie jest czymś strasznym i wstydliwym, czasem dobrze jest posuchać kogoś kto otworzy Ci oczy i wskarze zupełnie inny punkt widzenia.

kamila

Postautor: kamila » pn lut 07, 2011 12:45 pm

Moim zdaniem lepsza wizyta u specjalisty niż brak rozmowy. Nie uważam, by korzystanie z porad specjalistów było czymś czego należy albo można się wstydzić. Nie jesteśmy alfą i omegą.

Natty

Postautor: Natty » pn lut 07, 2011 8:39 pm

Wizyta u specjalisty to dobry pomysł, można też podsunąć córce specjalistyczną książkę- ważne, żeby miała fachową wiedzę na te tematy, a nie dokształcała się w internecie lub poprzez głupiutkie pisemka dla nastolatek.

Laura

Postautor: Laura » pt lut 03, 2012 1:53 pm

Nie wiem, czy bym chciała, żeby kiedy miałam 13 lat moja mama wiedziała, czy mam włosy łonowa i sprawdzała mi majtki. Nie uważasz, że naruszasz prywatność dziecka? Możesz podsunąć jej jakąś książkę, ale z pogadankami byłabym ostrożna, wątpię żeby córka była zachwycona, poza tym przypuszczam, że w tym wieku to ona i tak już większość rzeczy wie.

Albinkus

Postautor: Albinkus » ndz paź 07, 2012 2:24 pm

Ja zdecydowanie polecam wizytę u specjalisty sam korzystałem z takiej usługi gdy moja córka dojrzewała

mariya

a b c

Postautor: mariya » wt sie 27, 2013 7:11 am

very informative post ,thanks for sharing

kaszmir
Kontaktowanie:

Postautor: kaszmir » wt lis 12, 2013 5:17 pm

Myślę, że w wieku w zdecydowanej większości młodzież w wieku 13 lat wie już wielu na temat dojrzewania i spraw intymnych i to nie koniecznie od rodziców. Na pewno warto porozmawiać z córką na ten temat, wykorzystując do tego luźną atmosferę.

cyskaa3
Kontaktowanie:

Postautor: cyskaa3 » sob cze 21, 2014 12:05 pm

Moim skromnym zdaniem trzeba rozmawiać, rozmawiać i poświęcać dziecku dużo czasu!

diamond
Kontaktowanie:

Postautor: diamond » pt lip 04, 2014 12:37 pm

Córka może już sporo wiedzieć, co nie zmienia faktu, że rozmowa powinna się odbyć. Radzę wyczuć dobry moment, jakiś przyjemny dzień i nie denerwować się bardzo tylko na spokojnie i na "luzie" przekazać swoją wiedzę :)
Powodzenia.

Awatar użytkownika
Tomibrzuszek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomibrzuszek » śr lip 09, 2014 8:52 am

Pogadanka może być, ale jeśli chce się ją dobrze przeprowadzić to lepiej wybrać odpowiedni moment i zrobić to na luzie. A jeśli jednak mocno się stresujesz to podsunięcie książki czy wizyta u specjalisty może być lepszym wyjściem.

genezo
Kontaktowanie:

Postautor: genezo » wt wrz 09, 2014 11:41 am

Kurde - czy wy ludzie nigdy nie byliście dziećmi?
Uczciwie - przyznajcie się - kto od specjalisty dowiedział się o tym, skąd się biorą dzieci?

Jeżeli wybierasz się z dzieckiem do specjalisty, żeby wytłumaczyć mu sprawy związane z seksem to znaczy, że nie masz pomysłu na wychowywanie swojego dziecka. A to jest alarmująca wiadomość.

W mojej rodzinie jest seksuolog, który zawsze w takich sytuacjach odsyła rodziców do domu i zaleca, żeby najpierw sami się wyedukowali a dopiero potem żeby edukowali swoje dzieci.

Wróć do „Problemy wychowawcze”