Strona 1 z 1

Córka- dojrzewanie

: sob sty 30, 2010 7:39 pm
autor: Goska
Mam córkę, która ma 13 lat. Postanowiłam powiedzieć jej wszystko o dojrzewaniu (okresie), kontaktach z mężczyznami itp. Nie wiem jak zacząć... Bardzo mi zależy na tej rozmowie ponieważ chcę być szczera z córką. Czy pomożecie mi rozwinąć te 2 zagadnienia?

Moja córka ostatnio się dziwnie zachowuje- ma zmienne nastroje. Ma już włosy łonowe i małe piersi. Od ok. 1,5 roku wydala śluz. Czasami na majtkach pojawia się lekko brązowy ślad. Czy to znaczy, że może zacząć już miesiączkować?
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi,
Mama Gosia

: czw lip 08, 2010 3:33 pm
autor: mimi
Ja też mam dorastające dzieciaki, pisałam już we wcześniejszym temacie o swoich problemach wychowawczych. Niedawno weszłam na to forum i będę za wszelką cenę przekonywała wszystkich rodziców żeeby nie krępowali się korzystać z porad specjalistów. Sama wybieram się na wizytę u seksuologa z moją córką, sama nie bardzo wiem jak z nią rozmawiać, jak jej przekazać, jak ustrzec ją przed rzeczami które mogą jej zagrzażać w sferze seksualnej a wiem że ona na pewno wie już na ten temat bardzo wiele, jest mi tym bardziej przykro że nie dowiedziała się tego ode mnie. Wizyta u specjalisty nie jest czymś strasznym i wstydliwym, czasem dobrze jest posuchać kogoś kto otworzy Ci oczy i wskarze zupełnie inny punkt widzenia.

: pn lut 07, 2011 12:45 pm
autor: kamila
Moim zdaniem lepsza wizyta u specjalisty niż brak rozmowy. Nie uważam, by korzystanie z porad specjalistów było czymś czego należy albo można się wstydzić. Nie jesteśmy alfą i omegą.

: pn lut 07, 2011 8:39 pm
autor: Natty
Wizyta u specjalisty to dobry pomysł, można też podsunąć córce specjalistyczną książkę- ważne, żeby miała fachową wiedzę na te tematy, a nie dokształcała się w internecie lub poprzez głupiutkie pisemka dla nastolatek.

: pt lut 03, 2012 1:53 pm
autor: Laura
Nie wiem, czy bym chciała, żeby kiedy miałam 13 lat moja mama wiedziała, czy mam włosy łonowa i sprawdzała mi majtki. Nie uważasz, że naruszasz prywatność dziecka? Możesz podsunąć jej jakąś książkę, ale z pogadankami byłabym ostrożna, wątpię żeby córka była zachwycona, poza tym przypuszczam, że w tym wieku to ona i tak już większość rzeczy wie.

: ndz paź 07, 2012 2:24 pm
autor: Albinkus
Ja zdecydowanie polecam wizytę u specjalisty sam korzystałem z takiej usługi gdy moja córka dojrzewała


_______________________________________
wynajem mieszkań warszawa

a b c

: wt sie 27, 2013 7:11 am
autor: mariya
very informative post ,thanks for sharing

: wt lis 12, 2013 5:17 pm
autor: kaszmir
Myślę, że w wieku w zdecydowanej większości młodzież w wieku 13 lat wie już wielu na temat dojrzewania i spraw intymnych i to nie koniecznie od rodziców. Na pewno warto porozmawiać z córką na ten temat, wykorzystując do tego luźną atmosferę.

: sob cze 21, 2014 12:05 pm
autor: cyskaa3
Moim skromnym zdaniem trzeba rozmawiać, rozmawiać i poświęcać dziecku dużo czasu!

: pt lip 04, 2014 12:37 pm
autor: diamond
Córka może już sporo wiedzieć, co nie zmienia faktu, że rozmowa powinna się odbyć. Radzę wyczuć dobry moment, jakiś przyjemny dzień i nie denerwować się bardzo tylko na spokojnie i na "luzie" przekazać swoją wiedzę :)
Powodzenia.

: śr lip 09, 2014 8:52 am
autor: Tomibrzuszek
Pogadanka może być, ale jeśli chce się ją dobrze przeprowadzić to lepiej wybrać odpowiedni moment i zrobić to na luzie. A jeśli jednak mocno się stresujesz to podsunięcie książki czy wizyta u specjalisty może być lepszym wyjściem.

: wt wrz 09, 2014 11:41 am
autor: genezo
Kurde - czy wy ludzie nigdy nie byliście dziećmi?
Uczciwie - przyznajcie się - kto od specjalisty dowiedział się o tym, skąd się biorą dzieci?

Jeżeli wybierasz się z dzieckiem do specjalisty, żeby wytłumaczyć mu sprawy związane z seksem to znaczy, że nie masz pomysłu na wychowywanie swojego dziecka. A to jest alarmująca wiadomość.

W mojej rodzinie jest seksuolog, który zawsze w takich sytuacjach odsyła rodziców do domu i zaleca, żeby najpierw sami się wyedukowali a dopiero potem żeby edukowali swoje dzieci.