Pytanie do uczących - ściąganie na lekcjach

W_ojtek

Pytanie do uczących - ściąganie na lekcjach

Postautor: W_ojtek » wt lut 22, 2011 3:24 pm

Aż wstyd się przyznać ale pamiętam jak kiedyś z koleżanką na sprawdzianie z chemii rozpisaliśmy sobie na czystej kartce wzory chemiczne. Jak się dobrze przyjrzałem to pod kątem mogłem je przeczytać. Ostatnio jak robiłem klasówkę, to jednej z moich uczennic wypadła z ucha słuchawka. Okazało się, że koleżanka wszystko jej nadawała! Czy jest w ogóle jakiś sposób by się uchronić przed takimi nowinkami? Co uczniowie jeszcze wymyślą i jak daleko się pójdą?

szczepan

Postautor: szczepan » pn mar 07, 2011 8:11 pm

Nic na to nie poradzimy... jedyna rada to być na bieżąco z tymi nowinkami. Szkoda, że nauczyciele nie mogą sobie ułatwić życia takimi technicznymi rozwiązaniami:)

marzus.m

Postautor: marzus.m » ndz mar 13, 2011 8:27 pm

Sam napisałaś, że robiłeś to samo. Można Cię było przed tym uchronić? Nie uznawaj też wszystkich nowinek za coś złego. Dzięki nim i Internetowi możemy uczniom sporo wiedzy przybliżyć i czegoś nauczyć.

W_ojtek

Postautor: W_ojtek » ndz mar 27, 2011 9:57 am

marzus.m pisze:Sam napisałaś, że robiłeś to samo. Można Cię było przed tym uchronić? Nie uznawaj też wszystkich nowinek za coś złego. Dzięki nim i Internetowi możemy uczniom sporo wiedzy przybliżyć i czegoś nauczyć.

Nie no jeśli chodzi o Internet to racja. Na przykład ostatnio odkryłem super sprawę - serwis na www.wsipnet.pl. Nowinka, ćwiczenia online ale takie, że można się mnóstwo nauczyć. Wcześniej słówka "nowinka" użyłem w tym negatywnym kontekście...

Kamilla

Postautor: Kamilla » pn lip 25, 2011 9:49 am

W Naszym społeczeństwie trudno jest walczyc z ściąganiem. Ale jedyna pewna rada to... odpowiednie zachowanie wobec uczniów. Tak, aby wiedzieli na ile mogą sobie pozwolic.

Laura

Postautor: Laura » pt lut 03, 2012 1:49 pm

Ja miałam specjalny długopis z którego wysuwała się ściąga. Także nie ma.

Wróć do „Problemy wychowawcze”