POMOCY

gość
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 27, 2006 2:15 pm

POMOCY

Postautor: gość » czw lip 27, 2006 2:24 pm

Juz nie mam już siły a nawet już chęci tracę, syn ma 10 lat i nie daję z nim rady. Jest wulgarny, arogancki, do szkoły nie chce chodzić i są tam same problemy, bo do nauczycieli zwraca się bardzo źle. Jego autorytet to podwórkowy łobuz, który jeździ autem jak wariat i słucha hip-hopu.
Brata (5 lat) nienawidzi, mnie również, dla niego liczą się pieniądze, chodzi do babci i wymusza płaczem. Jak coś nie jest po jego myśli to dostaje szału a nawet ucieka z domu. Ręce już mi opadają, planujemy z mężem dziecko, to syn powiedział, że je zabije. Nie mówę już o tym, że sam mówi, że wolał by nieżyć. Co mam robić, przecież psycholog nie jest w stanie mi pomóc, ja to już mam myśl, że oddam go do jakiejś szkoły z internatem, boję się już o młodszego syna żeby przypadkiem nie brał przykładu ze starszego brata.

aśka
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 27, 2006 8:27 pm

może to ADHD

Postautor: aśka » czw lip 27, 2006 9:36 pm

wejdź na te strony:
http://www.wrotapodlasia.pl/forum/?id=2 ... 7&ido=2027

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/

http://forumzn.katalogi.pl/temat4222/

http://www.adhd.info.pl/index.php?page=zyc/forum.php

i jeżeli stwierdzisz, że zachowanie syna jest podobne, to szukaj pomocy u psychologów w swojej okolicy.
Pozdrawiam i zyczę wytrwałości!!! :)

Figa2015
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 01, 2015 4:06 pm

Postautor: Figa2015 » wt gru 08, 2015 6:08 pm

Witaj,
najgorsze co możesz zrobić w tej sytuacji to właśnie oddać go do szkoły z internatem. Zranisz jego uczucia, poczuje się kompletnie odrzucony i zupełnie nikomu niepotrzebny. Pod tą "skorupą" z agresji i przekleństw kryje się przecież Twój syn! Pierwszy powód, który przychodzi mi na myśl i może być przyczyną jego zachowań jest zazdrość o młodszego brata. Chęć zwrócenia na siebie uwagi jest ogromna. Przejawia się to nieodpowiednim zachowaniem bo przecież właśnie ono przykuwa uwagę dorosłych najbardziej. Dlaczego piszesz, że psycholog nie jest w stanie Wam pomóc? Czy zwróciłaś się do jakiegoś po pomocy i zostałaś odesłana z kwitkiem? Jak to jest możliwe, że dziesięciolatek ucieka z domu? Przecież trzeba odpowiednio zareagować, być stanowczym i konsekwentnym (np. zamknąć drzwi na klucz) Piszesz, że liczą się dla niego tylko pieniądze... Poznał ich "smak", ale przecież sam ich nie zarobił, więc po co dajesz mu pieniądze? Czy chodzi głodny? Czy czegokolwiek mu brakuje? W konsekwentnym działaniu ważna jest współpraca członków rodziny, zatem powiedz babci aby przestała dawać mu gotówkę i Ty również tego nie rób. Zacznij ignorować jego złe zachowanie, a w momencie kiedy zachowanie będzie godne pochwały - uczyń to: przytul, pocałuj, powiedz że super coś zrobił. Nauczy się, że warto zachowywać się dobrze. Wprowadź tablicę motywacyjną i wspólnie ustalcie co będzie nagrodą na pozytywne efekty. (najlepiej w nagrodę dawać coś, na czym bardzo mu zależy - co szczególnie lubi). Umów się koniecznie na wizytę z psychologiem. Pierwsza wizyta będzie bez dziecka, opowiesz jak wygląda wasza sytuacja, co Cię niepokoi. Szczera rozmowa ze specjalistą doda Ci sił. Dowiesz się, jakie jeszcze działania powinnaś rozpocząć by pomóc synowi. Nie opisujesz dokładnie waszej sytuacji ale z pewnością mogę polecić wspólne spędzanie czasu: spacery, wyjścia na place zabaw, do parku. Wspólne oglądanie filmów rodzinnych, czytanie bajek na dobranoc, rozmowy, gry, śmiech... Niby drobnostki można pomyśleć, ale to wszystko zlepia się w jedną spójną całość bez której ani rusz. Wracając do problemów w szkole, o których piszesz na początku, chciałabym Ci polecić książkę Doroty Skwark pt: "Gdy dziecko nie chce się uczyć". Znajdziesz tam wiele ciekawych zabaw i ćwiczeń, które mam nadzieję zachęcą Twoją pociechę do chodzenia do szkoły oraz do wspólnego odkrywania świata.
Pozdrawiam,
F.

karol45t
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 02, 2018 7:22 am

Re: POMOCY

Postautor: karol45t » pt mar 02, 2018 7:27 am

a jaka to pomoc jest tutaj

_____________________________________________________
Zapraszam start gry 02.03.2018 19.00


Wróć do „Problemy wychowawcze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość