15 wymagań MEN dla przedszkoli

mgonczar
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:50 pm

15 wymagań MEN dla przedszkoli

Postautor: mgonczar » wt mar 30, 2010 12:51 pm

Ewaluacja wewnętrzna w przedszkolach - to hasło przewodnie III Ogólnopolskiego Kongresu Dyrektorów Przedszkoli, który odbędzie się 12 kwietnia br. w Warszawie pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Organizatorem imprezy jest Wydawnictwo FORUM i redakcja czasopisma Doradca Dyrektora Przedszkola. Podczas kongresu uczestnicy dowiedzą się jak ocenić funkcjonowanie przedszkola zgodnie z 15 wymaganiami MEN określonymi w rozporządzeniu w sprawie nadzoru pedagogicznego.

Regulacja weszła w życie 9 listopada 2009 roku. Zobowiązuje dyrektorów do przygotowania projektów oceniających pracę przedszkola w zakresie efektów, procesów, współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz zarządzania. Przeprowadzona ewaluacja będzie podstawą do przyznania przedszkolom ocen w skali od A-E.

W jaki sposób interpretować wymagania MEN i przygotować dobry projekt oceniający? Odpowiedzi na to pytanie podejmą się zaproszeni na kongres prelegenci: współautorka nowej podstawy programowej, prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, dr hab. Henryk Mizerek, specjalizujący się w ocenie programów edukacyjnych oraz Izabela Suckiel, konsultant ds. ewaluacji w CEN w Koszalinie. Gościnnie udział w konferencji weźmie sędzia Anna Maria Wesołowska, znana z serialu fabularno-dokumentalnego emitowanego przez telewizję TVN.

amal
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 17, 2015 6:57 am

A

Postautor: amal » wt mar 17, 2015 7:02 am

Redakcja czasopisma "Głos Pedagogiczny" serdecznie zaprasza wszystkich pedagogów i psychologów szkolnych na kongres poświęcony prawnym narzędziom interwencji oraz procedurom postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole. Kongres odbędzie się 13 kwietnia 2010 roku w Warszawie.

koscian
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 31, 2015 7:32 am
Kontaktowanie:

Postautor: koscian » wt mar 31, 2015 7:33 am

same dzieci mniej ufają facetom i mało który nadaje się do przedszkola.


Wróć do „Nauczyciele, pedagodzy, reforma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości