niesforny maluch

mama3latka

niesforny maluch

Postautor: mama3latka » wt cze 27, 2017 9:31 pm

Witam , mam problem wychowawczy dotyczy on mojego 3 letniego syna. Przeżywa teraz wiek buntu czy jakby to inaczej ujac domaga sie swoich zachcianek. Chce zeby wszystko bylo po jego mysli a gdy tak nie jest np akcja w sklepie gdy nie kupie mu jakies rzeczy ktora mu sie spodobala najczesciej zabawki reaguje placzem wrecz wpada w panike nie moge go uspokoic kładzie si3 na ziemi placze histerycznie. Gdy byl mniejszy nie byl taki nie sforny teraz przestaje sluchac i takie akcje stwarza . nigdy go nie uderzylam zdarzylo mi sie krzyknac dac mu kare . w jaki sposob wychowywac takie dziecko jest bardzo zywy wszedzie go pelno czuje ze trace kontrole nad jego wychowaniem a bardzo chce byc dobra matka zeby moje dziecko bylo grzeczne dobrze wychowane. Kocham go bardzo ale czasami rece opadaja. :cry:

mama3latka

Re: niesforny maluch

Postautor: mama3latka » śr cze 28, 2017 10:02 am

Pomozcie cos doradzcie :cry:

pavlaa23

Re: niesforny maluch

Postautor: pavlaa23 » pt cze 01, 2018 3:50 pm

Częste napady złości, wymuszanie płaczem czy krzykiem to codzienne problemy wielu rodziców. W takich sytuacjach ważna jest wyważona postawa opiekuna, nie może być ona zbyt surowa ani zbyt uległa. Dialog jest najlepszym sposobem osiągnięcia celów, nawet z tak małym dzieckiem. Co zrobić, gdy dziecko próbuje wymuszać płaczem? Przede wszystkim należy podjąć próbę życzliwego kontaktu z dzieckiem. Bardzo często dziecko płacze nie po to, aby wymusić na nas zakup nowej zabawki, ale ponieważ jest mu przykro z powodu odmowy .Proszę spróbować je przytulić, pomóc się wyciszyć i uspokoić. Gdy ten sposób zawiedzie, proszę poczekać, aż dziecko samo się uspokoi. Najważniejsze to być w takiej sytuacji konsekwentnym, bo ustąpienie i zrobienie tego, co chcę dziecko jest jednoznacznym sygnałem, że płacz jest skuteczną metodą do celu. Konsekwencja natomiast da dziecku poczucie bezpieczeństwa, pozwoli przewidywać reakcję otoczenia i wypracować skuteczny sposób komunikacji, nieopierający się na płaczu i wymuszaniu. Polecam także lekturę książki "Dialog zamiast kar" Zofii Aleksandry Żuczkowskiej. Znajdzie w niej pani odpowiedź na to jak rozwiązywać konflikty z dzieckiem, pomoże wyznaczyć granice, które okażą się niezwykle ważne w procesie wychowawczym. Pozdrawiam

Wróć do „Problemy wychowawcze”